Ako na krásne svadobné fotky v lese?

3. januára 2023

Radi by ste absolvovali predsvadobné fotenie v lese? Určite ide o dobré rozhodnutie – fotky mladomanželov s prírodnou scenériou patria medzi tie najkrajšie. Fotenie ženícha a nevesty v prírode, či dokonca naozaj v nefalšovanom a hustom lese má však svoje špecifiká. Nemám však na mysli špecifiká pri práci so svetlom a expozíciou. Prejdime si tipy, ktoré ocení fotograf, ale aj zamilovaný pár. 

Romantické svadobné fotky v lese

Svadobné fotky v lese ponúkajú veľké množstvo možností rôznych „póz“, ktoré síce ako fotograf nemám veľmi rád, ale musím uznať, že ak sú zachytené s citom, dokážu vyzerať dobre. Pri prechádzke v prírode rád zachytávam aj rôzne momentky. V neposlednom rade si môžete do lesa vziať aj rekvizity. Čo tak svadobné fotky pri opekačke alebo pod stanom? Alebo miesto lakoviek a lodičiek majte na nohách turistickú obuv. Ak patríte k milovníkom prírody, určite zvážte aj takéto alternatívy.

Ako vybrať miesto na fotenie?

Potrebujete naozaj skutočný les? Skúsený fotograf dokáže nafotiť „lesné“ fotky napríklad aj v parku, či dokonca hocikde pri ceste, kde je hlúčik nejakých stromov a iných nízkych drevín. Nemusíte preto cestovať do Tatier. Kúsok krásnej prírody nájdete naozaj za každým mestom či dedinou – ide len o to, ako vás v danom prostredí fotograf „naaranžuje“.

Logistika je dôležitá

K logistike mám dva overené tipy. Prvým je, že takéto predsvadobné fotenie je vhodné absolvovať minimálne pár hodín pred svadbou, ideálne aj v iný deň. Je totiž dosť možné, že sa pri ňom ušpiníte (v lese na vás číha blato, mach a ďalšie veci, ktoré dokážu z bielych šiat urobiť celkom iný odtieň). Ak sa ušpinia hodinu pred obradom, budete ťažko zháňať čistiareň alebo náhradu. Druhým tipom je, aby ste si na fotenie zohnali šoféra, nech nemusí šoférovať fotograf, ani mladomanželia a môžete sa všetci sústrediť len na fotenie. 

Ako sa neušpiniť v horšom počasí?

Spomínaný šofér môže pomôcť žene „odniesť“ vlečku alebo sukňu zo šiat. Veľmi dobré je, ak si vezmete druhý pár topánok na prezutie (pokojne aj gumáky). Ešte praktickejšie je vziať si na topánky jednorazové igelitové návleky, aké bývajú v ordináciách lekárov. Tesne pred zhotovením záberu si ich vyzujete a nemusíte sa stále prezúvať. Dosť dôležitý je aj výber takého dňa na fotenie, kedy vás nezaskočí zlé počasie.

Čo si vziať so sebou?

Neviete, ako dlho budete vonku? Rozhodne si vezmite nejaké jedlo a dostatok vody. Chybu neurobíte ani vtedy, keď do kufra hodíte dáždnik. Jemný dážď nie je prekážkou pre fotenie v prírode, no po určitom čase dokáže zničiť napríklad nevestin účes, čo by už na fotkách nevyzeralo dobre.

Spojte sa so mnou

Teším sa na Vaše správy, maily a telefonáty. Predovšetkým Vás ale rád stretnem osobne.
Fotograf Roman Hruška
ahoj(at)romanhruska.sk
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram