Domov » Časté otázky

Časté otázky

Ako by si opísal svoj štýl fotografovania?

Opísal by som ho skôr ako dokumentárny. Čo najmenej zasahujem do deja a fotím tak, že ani neviete, že fotím. Pokiaľ je to možné, fotím úplne bez pózovania, teda okrem povinnej jazdy, ako je napríklad spoločná fotografia všetkých svadobčanov. Pokojne aj celú svadbu. To však, ale neznamená, že fotografujem na náhodu. Aj pri tomto štýle je potrebné riešiť veľa faktorov a niekedy zasiahnuť do deja viac a niekedy menej. Vždy je potrebné riešiť svetlo, lokalitu, kompozíciu, počasie, teplo a ďalšie faktory, aby fotky vyzerali výborne.

Ako nám odovzdáš fotografie?

Bežne odovzdávam fotky súkromnou online galériou. Máte ju prístupnú kedykoľvek. Nemusíte hľadať, kde máte USB a prečo nefunguje. Kde ste dali CD s fotkami a podobne. Galéria umožňuje aj stiahnutie fotografií v plnej kvalite. Tiež umožňuje jednoduché zdieľanie galérie svadobným hosťom.

Kedy je najlepší čas fotiť svadobné portréty?

Fotografovať je možné za každého počasia a v každej  hodine dňa. Obecne je obľúbený západ slnka, alebo fotenie po východe slnka. Niekedy sa fotografuje aj počas slnečného dňa alebo keď je zamračené. Niekedy sa fotí v iný ako svadobný deň, inokedy v rámci svadobného dňa. Poradím si s každou situáciou. Jednoznačne však odporúčam mimo ostrého slnka ak je to možné.

Akú techniku používaš?

CANON, CANON a ešte CANON. Príslušenstvo asi nemá zmysel rozoberať.

Je nutné sa pred svadbou stretnúť, a koľko stretnutí je potrebných?

Ideálne sú dve stretnutia. Stretnutie ešte pred rezerváciou. Dobrá káva, zoznamovacia schôdzka. Následne ideálne 14 dní pred svadbou. Samozrejme ak svadba nie je na poslednú chvíľu a čas to umožní.

Potrebujeme svadobného fotografa na menej ako 6 hodín.

Najnižší svadobný balíček je nastavený na 6 hodín fotografovania. Menej ako 6 hodín v rámci svadobného fotografovania neponúkam.

Kedy je najlepšie si ťa rezervovať?

Ihneď ako je jasný termín a miesto. Svadby sa rezervujú aj viac ako rok dopredu. Ak čítate tieto otázky, pravdepodobne ste ma ešte ani nekontaktovali. Preto sa nejedná o rezerváciu, ale o nezáväzné stretnutie pri káve na základe ktorého môžeme urobiť rezerváciu termínu.

Robíš aj kameramana, alebo len fotografa?

Robím len fotografa.

Odkiaľ si a ako účtuješ dopravu?

Som z okolia Pezinka. Doprava do 50 kilometrov je zdarma. Nad 50 kilometrov účtujem viac menej len náklady za pohonné hmoty. Vycestujem kdekoľvek v rámci ČR a SR. Ak je však vzdialenosť od Pezinka väčšia, je potrebné počítať aj s ubytovaním. Spravidla sa jedná o jednu alebo dve noci. Záleží kedy sa ráno začína fotografovať. Ceny balíčkov v prípade väčšej vzdialenosti nad 50km, teda dopravu neobsahujú. Ubytovanie je potrebné +/- na vzdialenosti viac ako hodinu od Pezinka. Je to však veľmi individuálne, pretože ak by som zo svadby odchádzal v dobrom čase, možno ubytovanie nie je potrebné. Všetko je na individuálnej dohode. Tieto informácie sú, preto naozaj informačné.

Aké sú ceny za tvoje služby?

Cenník služieb je verejný na mojej internetovej stránke. Doprava je v rámci balíkov do 50 km zdarma. Cena balíkov neobsahuje nad 50 km cenu dopravu ani prípadnú potrebu ubytovania. Viac o ubytovaní a doprave nižšie. Obsah balíka vieme dohodnúť a vytvoriť aj na mieru. Vieme zmeniť obsah, niečo pridať, niečo ubrať. S čím ale hýbať nevieme, je doba fotografovania a minimálna cena v balíku.

Aký rozmer tlačených fotografií odovzdávaš?

Ak sú v balíčku objednané tlačené fotografie, rozmer je vždy 15 x 10.

Čo keď osobné stretnutie nie je pred rezerváciou možné?

Skype, Zoom, alebo iný online hovor.

Je možné dohodnúť iný počet tlačených fotografií?

Samozrejme.

Ako je to s platbou?

100 EUR záloha do 7 dní od podpisu zmluvy a doplatok do 14 dní po svadbe.

Ponúkaš aj iné balíky ako sú v cenníku?

Ponúkam balík na mieru. Podmienkou balíka je len celodenné fotografovanie a minimálna cena uvedená v cenníku. V rámci balíka je možné takmer čokoľvek čo nájdete v ponuke svadobných fotografov.

Aká je cena fotenia svadobných portrétov v iný deň?

Cena fotenia svadobných portrétov v iný deň je 130 EUR ak je fotenie realizované v lokalite do 50 kilometrov od Pezinka. V prípade, že je fotenie ďalej, k cene je potrebné pripočítať ešte dopravu.

Spojte sa so mnou

Teším sa na Vaše správy, maily a telefonáty. Predovšetkým Vás ale rád stretnem osobne.
Fotograf Roman Hruška
ahoj(at)romanhruska.sk
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram