Art hotel Tomášov – romantická svadba v každom počasí

28. októbra 2021

Art hotel Kaštieľ Tomášov sa nachádza na okraji obce Tomášov približne 20 kilometrov od Bratislavy. Tento kaštieľ patrí medzi moje najobľúbenejšie miesta, kam sa vždy rád vraciam. Kaštieľ Tomášov je zrekonštruované barokové šľachtické sídlo, ktoré momentálne slúži ako ubytovacie zariadenie, priestor pre oslavy či firemné akcie. Samozrejme, je aj veľmi obľúbeným miestom pre svadby.

Svadba v čarovnom anglickom parku

17 hektárový anglický park je naozaj romantickým a nádherným miestom pre fotografovanie svadobných portrétov. V rámci parku je dostatok svetla, rôznych zákutí, stromov aj lavičiek  – skrátka všetkého, čo na romantické svadobné fotografie potrebujeme.

Originálny stan na svadobnú hostinu

Kaštieľ Art Hotel Tomášov ponúka viacero svadobných priestorov. Osobne som zatiaľ vždy zavítal do stanu za kaštieľom. Z vlastných skúseností však poviem, nie je to nejaký obyčajný party stan. Je naozaj čistý, pekný a udržiavaný. Pocit vo vnútri je ťažko opísateľný. Mnohé iné priestory pôsobia stiesnene, v Art hoteli kaštieľ Tomášov sa cítim slobodne a vzdušne. Stan je veľký a poskytuje dostatok miesta. Vždy sa teším na moment, kedy v letných mesiacoch zapadne slnko a do stanu prúdi čerstvý vzduch.

Svadba v kaštieli Tomášov od A po Z

Všetko je na jednom mieste. Žiadne stresovanie, žiadne krkolomné presuny. Art hotel v Tomášove poskytuje ubytovanie a kompletné služby, tak, že sa o nič nemusíte starať a areál vôbec nemusíte opustiť. Svadobné prípravy sa takmer vždy realizujú na hotelových izbách. Civilné obrady sa konajú v brezovom altánku hneď vedľa stanu. Cirkevné obrady sa zasa konajú vo vysvätenej Kaplnke Anjelov strážnych. Mimochodom, vysvätené miesto je spravidla podmienkou, aby farár prišiel realizovať obrad mimo kostol. Ak by ste chceli predsa len obrad v kostole, kostol v Tomášove je kúsok od kaštieľa. 

Vždy som sa stretol len s usmievavou obsluhou, výbornou stravou a výbornými službami. V rámci Art hotela Kaštieľ Tomášov je k dispozícii aj reštaurácia, sauna a ďalšie služby.

Ako si vybrať priestor na svadbu?

V rámci Bratislavského kraja je množstvo svadobných priestorov, no nie každý ponúka možnosť uskutočniť svadbu ako z rozprávky. Len máloktorý priestor poskytuje nádych histórie a tak vysoký štandard. Historických priestorov pre svadbu je na Slovensku viacero, no v niektorých cítiť históriu až príliš. Niekde sa bojím dať nabíjať baterky do fotoaparátu do zásuvky, a občas mám pocit, že na mňa môže niečo spadnúť. To, samozrejme, nie je prípad Tomášova.

Svadobné fotografie z Art hotela Tomášov ako z rozprávky

Tento príspevok sa týka predovšetkým vonkajšieho stanu, areálu, a toho, čo som v týchto priestoroch zažil. Vo vnútornom priestore na svadbu som ešte nefotografoval. Art hotel Tomášov totiž ponúka okrem stanu aj druhý priestor vo vnútri. Pravidelne sa v Art hoteli realizujú dve svadby naraz. Nie je sa však čoho obávať. Vôbec o druhej svadbe nebudete vedieť. Stan je za hotelom a z vnútorného priestoru hostia vychádzajú na druhú stranu.

Ak uvažujete o realizácii svadby na tomto mieste v stane, vezmite ma, prosím, so sebou. Pozrite sa sami, nevyzerá to tam jednoducho úžasne?

Spojte sa so mnou

Teším sa na Vaše správy, maily a telefonáty. Predovšetkým Vás ale rád stretnem osobne.
Fotograf Roman Hruška
ahoj(at)romanhruska.sk
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram