Druhy portrétov – tieto zákazníci vyhľadávajú najčastejšie

27. novembra 2022

Fotenie portrétov tvorí dôležitú súčasť môjho portfólia. Často sa stretávam s tým, že ľudia pri kontaktovaní nevedia, čo majú od takéhoto fotenia čakať. V nasledujúcom článku sa vám pokúsim priblížiť 5 základných typov fotenia portrétov, s ktorými sa stretávam pri konzultácii požiadaviek klientov. Schválne som vynechal svadobné portréty, ktoré tvoria samostatnú kapitolu. 

Rodinné portréty

Rodinné fotenie alebo zachytenie rodinných portrétov je jednou z top 5 požiadaviek, s ktorými sa (pravdepodobne väčšina) profesionálnych fotografov stretáva. Ja osobne preferujem prirodzené rodinné fotenie bez zbytočného sileného pózovania. Samozrejme, nemám problém vytvoriť vám aj pekný rodinný portrét, kde sa všetci usmievate a pozeráte do objektívu. Verte však, že prirodzené momentky vás oslovia oveľa viac. 

Portréty jednotlivca

Zmenili ste účes, vizáž, alebo si jednoducho chcete len urobiť radosť a spraviť si pár pekných záberov napríklad aj na sociálne siete? Fotenie portrétov najčastejšie prebieha v exteriéri, no nemám problém odfotiť vás aj na inom, vami vybranom mieste – napríklad na mieste, kde sa venujete svojmu koníčku a podobne. 

Profesionálne portréty

Fotenie na doklady síce neponúkam, no profesionálne fotenie pre biznis alebo reklamné účely áno. Chcete vyzerať skvele a profesionálne na fotkách pre web vašej spoločnosti? Alebo potrebujete vašu fotografiu do PR článku? Žiadny problém, pokojne spoločne absolvujeme business fotenie napríklad u vás v kancelárii.

Vianočné portréty

Vianočné portréty sú akousi podkategóriou rodinného fotenia. Niektorí ľudia vyhľadávajú vianočné fotenie v zariadenom ateliéri, čo priamo neponúkam. Pokojne ho však môžeme absolvovať u vás doma, v záhrade, v zimnej zasneženej prírode alebo počas dokonalej atmosféry vianočných trhov.

Detské portréty

Fotenie detí býva najzábavnejšie, no opäť sa držím zásady, že najkrajšie portréty detí vzniknú bez pózovania. Nechajme deti, nech sa hrajú a zabávajú. Občasné zvolanie „kuk“ zabezpečí, aby ste dostali aj záber, na ktorom sa dieťa pozerá do foťáku, no autentické momentky z ich úprimnej a precítenej hry budú pre vás ešte hodnotnejšie.

PONUKA SLUŹIEB

 

Spojte sa so mnou

Teším sa na Vaše správy, maily a telefonáty. Predovšetkým Vás ale rád stretnem osobne.
Fotograf Roman Hruška
ahoj(at)romanhruska.sk
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram