Kde sa fotiť na svadbu keď prší? Aj v daždi sa dajú urobiť krásne svadobné fotky

10. marca 2023

Zlé počasie počas svadobného fotenia dokáže pokaziť náladu aj tomu najzamilovanejšiemu páru. Podľa môjho názoru však netreba hneď vešať hlavu a treba využiť to, čo nám príroda a počasie ponúkajú. Kam sa dá ísť fotiť počas tých sychravých a upršaných dní? Mám pre vás niekoľko tipov na originálne svadobné fotografie. 

Dážď nie je prekážka vo fotení

Na začiatok si musíme upresniť, že nie je dážď ako dážď. Pri jemnom prerušovanom popŕchaní sa dajú nafotiť rovnaké fotky, ako počas slnečného počasia. Vytrvalejšia jemná prehánka už trošku zužuje okruh možností, ktoré na fotenie máme, no stále sa pri nej dá pracovať. Pri silnej prietrži mračien alebo búrke s víchricou však žiadne pekné fotky nespravíte – hrozí riziko zranenia a poškodenia svadobných šiat či fototechniky. Poďme sa však pozrieť na to, kde môžeme fotiť v prvých dvoch prípadoch.

V mestách nebýva blato

Veľa mladých párov túži po svadobných fotkách v prírode, čo úplne chápem. Mojou vášňou je však aj street fotografia, ktorú rád zachytávam vo voľnom čase a podľa môjho názoru môžu byť svadobné fotky z mestského prostredia ešte atraktívnejšie. V mestách sa aj pri horšom počasí nemusíte báť ušpinenia šiat od blata a hlavne, ulice sú v daždi oveľa prázdnejšie, čo nám pri fotení vyhovuje. Fotky z historického centra ktoréhokoľvek slovenského mesta budú vyzerať v albume fantasticky. 

Mokré svadobné fotky pre odvážnych

Ak patríte medzi naozaj odvážnych mladomanželov, môžete si spraviť fotky aj pri/po poriadnom daždi – bozk v daždi s premočenými vlasmi môže vyzerať na fotke naozaj romanticky, no v takomto prípade odporúčam absolvovať svadobné fotenie minimálne pár hodín, ideálne aj deň a viac pred svadbou a len vtedy, ak máte k dispozícii dve sady oblečenia a šikovnú kaderníčku a kozmetičku, ktoré sa postarajú aj o nápravu škôd spôsobených dažďom. 

Altánky a záhradné domčeky v zámockých parkoch

V mojich starých článkoch, kde som mladomanželom odporúčal originálne miesta na fotenie v rôznych kútoch Slovenska sa často vyskytli aj rôzne zámočky a kaštiele. Tie majú neraz vo svojom areáli aj záhradný altánok alebo iný prístrešok, ktorý nás počas fotenia ochráni pred dažďom a stále budete mať v pozadí prírodné scenérie, ktoré sú na svadobných fotkách také žiadané.

Svadobné fotky v gumákoch? Prečo nie

Kým niektoré páry si na svadobné fotenie obujú „číňanky“, iné dajú prednosť obuvi podľa svojho koníčka. Motorkárske alebo jazdecké čižmy nie sú na svadobných fotkách ničím výnimočným. Pestrofarebné gumáky a svadobné fotografie v mláke po daždi sa stanú spomienkou, ktorá vám aj po desiatkach rokov spoločného života vyčaruje úsmev na tvári.

Spojte sa so mnou

Teším sa na Vaše správy, maily a telefonáty. Predovšetkým Vás ale rád stretnem osobne.
Fotograf Roman Hruška
ahoj(at)romanhruska.sk
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram