Svadba na Smolenickom zámku uprostred prírody

20. júla 2023

Neďaleko od Trnavy na úbočí Malých Karpát sa nad celým okolím vypína majestátny Smolenický zámok, ktorého základy siahajú až do 14-teho storočia. Svoju súčasnú podobu získal až po nešťastnej udalosti v 19-tom storočí, kedy pôvodný hrad vyhorel. Na jeho mieste jeho poslední majitelia, Pálfiovci, postavili začiatkom 20-teho storočia krásny zámok podľa vzoru francúzskych zámkov. Ako vyzerá svadba v takomto jedinečnom priestore?

Svadobný deň na Smolenickom zámku

Svadobný deň v kaštieli znie síce skvele, ale čo tak svadba priamo na zámku? Takáto svadba jednoznačne utkvie v pamäti nielen vám, ale aj vašim hosťom. Hlavnou výhodou je, že všetko od fotenia cez obrad a hostinu až po ubytovanie vybavíte na jednom mieste. Ale poďme pekne postupne.

Svadobné fotografovanie na Smolenickom zámku

Celý Smolenický zámok je ako stvorený na svadobné fotenie. Zdobený interiér, historický exteriér, nádherná príroda v okolí. Kamkoľvek sa pozriete nájdete krásne a inšpiratívne pozadie pre vytúženú svadobnú fotografiu. Ak sa aj rozhodnete mať svadbu niekde inde, určite odporúčame absolvovať svadobné fotenie v okolí Smoleníc.

Svadobný obrad v Smolenickom zámku

Priamo na Smolenickom zámku máte na výber hneď niekoľko priestorov na uskutočnenie civilného svadobného obradu. Červený salón je k dispozícii počas celého roka a jeho kapacita je okolo 60 osôb. V období od jari do jesene počas priaznivého počasia môžete mať obrad na dolnom nádvorí, kde je počet osôb neobmedzený. Malý rodinný obrad sa dá spraviť aj v kaplnke. Cirkevný obrad môžete absolvovať v kostole v obci Smolenice.

Svadobná hostina

Svadobnú hostinu vám radi pripravia v sále s kapacitou až 85 ľudí. Nemusíte si zháňať ani catering, o všetko sa postarajú priamo na zámku. Nemusíte tak riešiť externú donášku občerstvenia a stravy, čo beriem ako veľké plus. Na zámku vám jednoducho dokážu spraviť svadbu na kľúč.

Ubytujte hostí priamo na zámku

Čerešničkou na torte je jednoznačne možnosť ubytovania hostí priamo na zámku. Kapacitne zvládnu ubytovať viac ako 100 ľudí. Samozrejmosťou sú aj krásne mladomanželské apartmány, ktoré vám môžu slúžiť aj ako zázemie pri svadobných prípravách a obliekaní. 

Spojte sa so mnou

Teším sa na Vaše správy, maily a telefonáty. Predovšetkým Vás ale rád stretnem osobne.
Fotograf Roman Hruška
ahoj(at)romanhruska.sk
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram