Svadba v Pálenici Jelšovce – nezabudnuteľný zážitok pre mladomanželov aj hostí

4. júla 2023

Svadby v rybárskych baštách, na poľovníckych chatách, na zámkoch, v kaštieľoch, ale aj vo vinohradoch nie sú v dnešnej dobe ničím neobvyklým. Čo však svadba v priestore, ktorý nie je preslávený výrobou chutného vína alebo prípravou rýb a diviny? Penzión spojený s pálenicou tradičných ovocných destilátov dokáže ponúknuť naozaj veľa nielen milovníkom kvalitného domáceho alkoholu, ale aj náročným mladomanželom. 

Svadba v Pálenici Jelšovce

Pálenica Jelšovce sa nachádza v rovnomennej obci neďaleko Nitry s dobrou dopravnou dostupnosťou. Lokalizovaná je v okrajovej časti dediny a v jej blízkosti preteká rieka Nitra. V obci Jelšovce sa nachádza aj kostol, ktorý je od Pálenice Jelšovce vzdialený približne len 300 metrov. Ak sa rozhodnete mať obrad v kostole, nemusíte po ňom riešiť náročnú dopravu hostí na hostinu – dá sa to prejsť za 2 minútky pešo.

Obrad pod holým nebom

V prípade občianskeho obradu ho môžete absolvovať priamo v areáli tohto svadobného priestoru pod holým nebom. Svoje „áno“ si môžete povedať pod majestátnym stromom a slavobránou v nádhernom prírodnom prostredí, ktoré navyše poskytuje aj dostatok priestoru pre usadenie všetkých vašich hostí.

Prírodné scenérie v exteriéri

Súčasťou priestorov v exteriéri je napríklad aj malé jazierko s ostrovčekom, na ktorý sa dostanete cez drevený most a ktorý zdobí veľká vŕba. Toto miesto je ideálne pre chillout zónu alebo pánsky klub, kde si môžu gentlemani počas svadby vychutnať whiskey s cigarou. Všetko je však v tesnej blízkosti svadobnej sály, takže sa nemusíte báť, že sa vám hostia rozutekajú po veľkej ploche. Všetky tieto miesta zároveň poskytujú skvelý podklad pre svadobné fotenie.

Drevená sála, ktorú si zamilujete

Svadobná sála je celá krytá, takže sa v nej svadby môžu konať celoročne bez ohľadu na počasie. Veľké presklené plochy na stenách a streche vpúšťajú dnu dostatok svetla a poskytujú tak nádherný výhľad na okolité prírodné scenérie. Samotnej sále dominuje drevená podlaha, priznané tehlové múry a masívne drevené hranoly v podobe stĺpov a priznaných trámov. Už v základe vyzerá sála tak, že ani nepotrebuje žiadnu ďalšiu výzdobu. Jej usporiadanie je veľmi variabilné – môžete požiadať o stoly v tvare I, U, alebo dokonca aj o kruhové stoly. 

Čo naservírovať hosťom počas svadby v pálenici?

Súčasťou svadby v pálenici môže byť, samozrejme, aj ochutnávka naozaj výborných výberových destilátov. Na slovenských svadbách väčšinou domáce pálené nesmie chýbať, tak prečo nevyskúšať niečo naozaj kvalitné? Môj osobný názor je, že so svadbou v Pálenici Jelšovce budete na všetkých frontoch spokojní.

Spojte sa so mnou

Teším sa na Vaše správy, maily a telefonáty. Predovšetkým Vás ale rád stretnem osobne.
Fotograf Roman Hruška
ahoj(at)romanhruska.sk
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram