Ako si vybrať krásne svadobné obrúčky?

25. septembra 2023

Plánujete svadbu a vyberáte si svadobné obrúčky? Neviete sa rozhodnúť, ktorý z tisícok dostupných modelov si vybrať? Alebo sa neviete dohodnúť s partnerom na materiáloch? V dnešnom článku som si pre vás prichystal niekoľko tipov, ktoré vám s tým dokážu pomôcť. 

Ako vybrať svadobné obrúčky?

Svadobné obrúčky sú aj očami svadobného fotografa dôležitou súčasťou každej svadby. Počas obradu sa spolu s mladomanželmi stanú centrom pozornosti objektívu. Svadobné obrúčky navyše budete nosiť celý život (alebo aspoň v niektorých prípadoch 🙂 ), tak by vám mali robiť radosť. Nevyberajte si príliš extravagantné obrúčky, ktoré sa vám páčia dnes, no nemusia sa vám páčiť aj o rok.

Svadobné obrúčky cena

Pri výbere svadobných obrúčok je mimoriadne dôležitá aj cena. Ak chcete zainvestovať tisíce eur do zlatých svadobných obrúčok vykladaných diamantmi ide o formu investície a rozhodne by ste nemali mať výčitky, inak z nich nebudete mať ani radosť. Ak však vyznávate minimalizmus, obrúčky z chirurgickej ocele vyzerajú skvele, sú odolné a dáte za ne sotva pár stoviek eur.

Rozdielne obrúčky

Ak žena túži po obrúčke z ružového zlata no muž túto farbu odmieta nosiť, neexistuje ani jedna prekážka v tom, aby ste mali rozdielne obrúčky. Názor, že obrúčky majú byť rovnaké, je už dávno prežitý. Ak sú aj obrúčky z rovnakého materiálu, často nájdete v sete dva úplne odlišné prstienky – napríklad dámsky je užší a vykladaný nejakým kamienkom, pánsky je širší a môže mať vyfrézovaný nejaký vzor.

Tradičné obrúčky

Klasickými obrúčkami zo žltého zlata bez akýchkoľvek ozdôb rozhodne nič nepokazíte. Ak chcete niečo trochu modernejšie, poobzerajte sa po modeloch z bieleho zlata. Tieto obrúčky sú dostupné v celej palete veľkostí a množstvo klenotníctiev ich má skladom. V prípade potreby sa do nich dá vygravírovať napríklad nejaký nápis či dátum svadby.

Originálne obrúčky

V posledných rokoch som už viackrát videl na vankúšiku na obrade nachystané napríklad aj obrúčky zo stabilizovaného dreva. Sú naozaj originálne, trvácne a takmer vždy sa vyrábajú na mieru. Takéto obrúčky navyše skvele vyzerajú aj na svadobných fotografiách.

Spojte sa so mnou

Teším sa na Vaše správy, maily a telefonáty. Predovšetkým Vás ale rád stretnem osobne.
Fotograf Roman Hruška
ahoj(at)romanhruska.sk
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram