Domov ┬╗ Slu┼żby ┬╗ Fotograf Bratislava

Profesion├ílny fotograf Bratislava ÔÇô miesta na svadobn├ę fotenie v Bratislave

Svadba v Bratislave alebo jej bl├şzkom okol├ş je vyh─żad├ívan├í rezidentmi bratislavsk├ęho kraja, ale ─Źasto aj ─żu─Ćmi zo vzdialenej┼í├şch okresov. Hlavn├ę mesto, pri─żahl├ę satelity, ale aj zahrani─Źn├ę lok├ície v Rak├║sku pon├║kaj├║ mno┼żstvo kr├ísnych miest, na ktor├Żch r├íd zachyt├şm va┼íe svadobn├ę, rodinn├ę, ale aj romantick├ę p├írov├ę momenty. Prejdime si ich spolo─Źne a sami uvid├şte, ┼że si od radosti nebudete vedie┼ą vybra┼ą.

Miesta na fotenie v Bratislave

Bratislav─Źania svadby organizuj├║ v├Ą─Ź┼íinou v okol├ş. Pre─Źo je to tak? Aj ke─Ć je Bratislava na┼íe najv├Ą─Ź┼íie mesto, paradoxne je v nej m├ílo vhodn├Żch svadobn├Żch priestorov po str├ínke vzh─żadovej a priestorovej. ─îasto vznikaj├║ aj probl├ęmy n├íjs┼ą kapelu alebo DJa, ktor├ş by mali na v├í┼í d├ítum vo─żno, ale aj s vybaven├şm povolenia konania svadby a┼ż do r├ína, ─Źo zase nekore┼íponduje s opatreniami proti hluku po─Źas no─Źn├ęho pokoja. V centre m├┤┼żete ma┼ą zase probl├ęmy s hl├ísen├şm akcie na mesto a potrebn├Żmi povoleniami. Majitelia prev├ídzok to ob─Źas nerie┼íia a probl├ęm m├í potom priamo organiz├ítor svadby. Priamo v Bratislave sa vyu┼ż├şvaj├║ men┼íie priestory a re┼ítaur├ície, ktor├ę nie s├║ pre svadby ─Źasto prisp├┤soben├ę, alebo hotely, kde nechce ma┼ą svadbu ka┼żd├Ż. Okolie Bratislavy je v┼íak pln├ę penzi├│nov, ka┼ítie─żov a ─Ćal┼í├şch svadobn├Żch priestorov vytvoren├Żch prim├írne pre tento ├║─Źel.

 Miesta na svadobn├ę fotenie Bratislava

Bratislavsk├Ż hrad 

Zn├íma lokalita, ktor├í potrebuje dostato─Źn├Ż ─Źas na fotenie. V├Żborn├ę fotografie, ale ve─żk├ę prestoje pre vysok├Ż po─Źet ─żud├ş na hrade.
Fotogrsf Bratislava Bratislavsk├Ż hrad

Star├ę mesto 

Uli─Źky, br├íny, r├┤zne dvere, Michalsk├í br├ína, historick├ę budovy, mesto, star┼íie interi├ęry. Ka┼żd├Ż sa tla─Ź├ş do lesa, ale mesto je na fotenie fakt super. Ch├┤dza po ceste, sedenie na lavi─Źke, ─Źakanie na elektri─Źku. N├ípadom sa medze neklad├║. Mesto je perfektn├ę aj pre Lifestyle fotky. Da┼ą si zmrzlinu, prech├ídzka po moste cez Dunaj ─Źi odpo─Źinok na n├íbre┼ż├ş ÔÇô proste par├ída. V meste m├íme ove─ża viac mo┼żnost├ş na kreat├şvne fotky ako v lese alebo niekde na l├║ke. V lese alebo na l├║ke v├ím taliansku a historick├║ atmosf├ęru nenafot├şm.
Bratislava Fotograf  Bratislavsk├ę uli─Źky

Sad Janka kr├í─ża mesto 

V├Żborn├ę miesto na fotenie pr├şrodn├Żch fotiek v podstate priamo v meste. Zo v┼íetk├Żch parkov najv├Ą─Ź┼íia rozloha a ┼íirok├ę mo┼żnosti fotenia. Aj tu pohybuj├║ ─żudia ale vzh─żadom na rozlohu sa d├í v┼żdy n├íjs┼ą miesto, kde m├┤┼żeme neru┼íene fotografova┼ą.
Fotograf Bratislava sad Janka krala svadobne fotenie

 ─Äal┼íie miesta pre svadobn├ę fotenie v Bratislave

Z├ímerne sa sna┼ż├şm konzultova┼ą s bud├║cimi mladoman┼żelmi, aby sme si vybrali miesta v Bratislave a okol├ş smerom do Rak├║ska. V Bratislave je ve─żmi m├ílo pekn├Żch a ob─ż├║ben├Żch svadobn├Żch priestorov, preto sa svadby organizuj├║ predov┼íetk├Żm v okol├ş Bratislavy. Svadby, ktor├ę s├║ organizovan├ę na Z├íhor├ş, pr├şpadne v smere na Pezinok a Senec, sa spravidla fotografuj├║ v tomto regi├│ne.

Svadobn├ę fotenie k├║sok od Bratislavy 

 Svadobn├Ż fotograf Bratislava ÔÇô ┼ípecifik├í

ÔŚĆ Ak sa rozhodnete pre svadobn├ę fotenie portr├ętov v Bratislave, najrad┼íej m├ím priamo mesto a centrum. D├┤vod je ten, ┼że okrem p├ír z├íhrad, parkov a miest, ktor├ę popisujem ni┼ż┼íie, sa spravidla fotia portr├ętne fotografie v okol├ş Bratislavy alebo v susednom Rak├║sku, kam ve─żmi r├íd chod├şm.

ÔŚĆ Ak sa rozhodnete pre svadobn├ę fotky z Rak├║ska, ur─Źite v├ím odpor├║─Źam absolvova┼ą fotenie v in├Ż de┼ł, ako je svadba. Ide├ílne napr├şklad de┼ł vopred. Presuny cez hranice sa m├┤┼żu skomplikova┼ą a nechcete sa predsa pred hostinou nah├í┼ła┼ą ─Źi zdr┼żova┼ą niekde v kol├│ne. Fotenie portr├ętov v Rak├║sku absolvujeme p├ír dn├ş pred svadbou, v─Ćaka ─Źomu sa vyhnete zbyto─Źn├ęmu stresu.

ÔŚĆ Pri foten├ş v meste, ale aj mestsk├Żch parkoch potrebujeme viac ─Źasu kv├┤li pohybu ─żud├ş, ktor├ş by n├ím prek├í┼żali v z├íbere, ale d├í sa to bez probl├ęmov zvl├ídnu┼ą. Sta─Ź├ş v┼żdy p├ír sek├║nd po─Źka┼ą, alebo poprosi┼ą ─żud├ş v okol├ş, ─Źi by n├ím uvo─żnili pekn├ę miesto na fotenie. V┼żdy sa stretnem s ├║stretov├Żm pochopen├şm.

ÔŚĆ Pr├şbeh fotografi├ş nie je len o portr├ętoch a detailoch ale aj o ┼íirok├Żch z├íberoch novoman┼żelov a okolia tak, aby cel├í s├ęria fotiek rozpr├ívala pr├şbeh, ktor├Ż je re├ílny. Preto mi v├┤bec na niektor├Żch fotk├ích nevadia ─żudia v meste. Pr├íve naopak, je to prirodzen├ę, ┼że nevesta zo ┼żen├şchom niekam kr├í─Źa cez mesto. Pre─Źo by si nemohli da┼ą v meste k├ívu alebo zmrzlinu v svadobn├Żch ┼íat├ích po ceste na obrad? Op├Ą┼ą tak docielime na v├Żslednej fotografii prirodzenos┼ą a origin├ílny pr├şbeh.

Rodinn├ę fotenie Bratislava

Str├ívte so mnou jedno popoludnie alebo v├şkendov├Ż de┼ł na vych├ídzke v Bratislave alebo pri─żahlom okol├ş. Zachyt├şm va┼íe rodinn├ę momenty ÔÇô na vych├ídzke pri Dunaji, s de┼ąmi na ihrisku, v kaviarni na kr├ítkej zast├ívke, ale pokojne aj pri v├Żmene pneumatiky, ak po ceste domov n├íhodou dostaneme defekt. P├íriky, rodiny s de┼ąmi, ale aj prech├ídzky v parku so star├Żmi rodi─Źmi premen├şm na spomienky, ktor├ę na v├ís v┼żdy bud├║ ─Źaka┼ą v albume.
Rodinn├Ż fotograf
Street fotografiaLyestile fotografSvadobn├Ż fotograf

Profesion├ílny fotograf Bratislava ÔÇô ─Źo v┼íetko fot├şm?

Street fotografia

Uli─Źky, z├íkutia, ru┼ín├ę cesty, ale najm├Ą samotn├ş ─żudia a ich pr├şbehy s├║ ako stvoren├ę na zachytenie origin├ílnych street z├íberov. Street fotografia pre m┼ła znamen├í d├┤le┼żit├Ż tr├ęning, odreagovanie, ale aj h─żadanie in┼ípir├íci├ş. D├í sa, samozrejme, spoji┼ą aj s va┼íim foten├şm ÔÇô ak t├║┼żite po autentick├Żch z├íberoch z ul├şc n├í┼ího hlavn├ęho mesta.

Portr├ętna fotografia

Rodinn├ę, individu├ílne, p├írov├ę ─Źi fotenie portr├ętov, ktor├ę s├║ ide├ílnou vo─żbou napr├şklad pri vytla─Źen├ş rodinn├ęho obrazu na stenu v ob├Żva─Źke, sa niekedy nezaob├şde bez p├│zovania. Kr├ísny rodinn├Ż portr├ęt pre v├ís v┼íak zachyt├şm aj po─Źas prech├ídzky v parku. V├┤bec o mne nebudete vedie┼ą, mo┼żno len niekde z boku za─Źujete cvakanie fotoapar├ítu.

Fotenie det├ş

Deti patria medzi tie najfotogenickej┼íie tvory na svete. Najprirodzenej┼íie s├║ v┼íak po─Źas svojej prirodzenej aktivity a vo svojom prirodzenom prostred├ş. Vezmime ich spolo─Źne na ihrisko. Deti sa pohraj├║ a ja pre v├ís vyhotov├şm kr├ísne detsk├ę fotky. V├Żsledkom bud├║ nielen nov├ę kr├ísne fotografie, ale aj unaven├ę a spokojn├ę deti, ktor├ę ve─Źer ihne─Ć zaspia.

M├┤j ┼ít├Żl fotenia

M├ím r├íd fotografie, z ktor├Żch na prv├Ż poh─żad doslova sr┼í├ş prirodzenos┼ą a nejak├Ż pr├şbeh ─Źi em├│cia. Preto najrad┼íej fot├şm bez p├│zovania. Nem├ím probl├ęm odfoti┼ą v├ím aj portr├ęt, na ktorom cel├í rodina sed├ş spolo─Źne na lavi─Źke a usmieva sa do fotoapar├ítu. Bude to kr├ísny z├íber a celo┼żivotn├í spomienka. Av┼íak, origin├ílnej┼íie z├íbery v├ím zachyt├şm zo v┼íedn├ęho d┼ła, z prech├ídzky ─Źi v├Żletu, ktor├Ż absolvujeme spolo─Źne.

Spoznajme sa

                           Nap├ş┼íte alebo zavolajte Va┼íu predstavu o  foten├ş. Te┼í├şm sa na spolo─Źn├║ k├ívu, pri ktorej V├ís r├íd spozn├ím.Kontaktujte ma

Blog

8. marca 2024

Od─Źep─Źenie ÔÇô ako vyzeral tento zvyk v minulosti a dnes?

─îep─Źenie, za─Źep─Źenie ─Źi od─Źep─Źenie (spr├ívny tvar si vysvetl├şme ni┼ż┼íie) je jedn├Żm z najdlh┼íie zachovan├Żch tradi─Źn├Żch svadobn├Żch zvykov na Slovensku. V podobn├Żch form├ích by sme sa s n├şm mohli stretn├║┼ą aj v in├Żch slovansk├Żch krajin├ích (napr├şklad aj v susednom ─îesku). Pre─Ź├ştajte si, ako vyzeralo ─Źep─Źenie v minulosti, ako vyzer├í dnes a ako ho vjemne zakomponova┼ą aj […]

─î├şta┼ą viac
25. septembra 2023

Ako si vybra┼ą kr├ísne svadobn├ę obr├║─Źky?

Pl├ínujete svadbu a vyber├íte si svadobn├ę obr├║─Źky? Neviete sa rozhodn├║┼ą, ktor├Ż z tis├şcok dostupn├Żch modelov si vybra┼ą? Alebo sa neviete dohodn├║┼ą s partnerom na materi├íloch? V dne┼ínom ─Źl├ínku som si pre v├ís prichystal nieko─żko tipov, ktor├ę v├ím s t├Żm dok├í┼żu pom├┤c┼ą.┬á Ako vybra┼ą svadobn├ę obr├║─Źky? Svadobn├ę obr├║─Źky s├║ aj o─Źami svadobn├ęho fotografa d├┤le┼żitou s├║─Źas┼ąou ka┼żdej […]

─î├şta┼ą viac
20. septembra 2023

Kde objedna┼ą svadobn├║ tortu, kol├í─Źe a z├íkusky?

Mno┼żstvo host├ş sa na svadbu te┼í├ş najm├Ą kv├┤li chutn├ęmu jedlu a predov┼íetk├Żm aj kv├┤li kol├í─Źikom a torte. Najlep┼íie, samozrejme, chutia priamo na hostine, ├║plne ide├ílne ke─Ć s├║ ─Źerstvo pripraven├ę. Pripravil som si pre v├ís zop├ír tipov, ktor├ę vyu┼żijete pri v├Żbere dod├ívate─ża svadobn├Żch z├íkuskov. Svadobn├ę kol├í─Źe druhy Menej znamen├í viac a rozhoduj├║ca je kvalita. ─îasy, kedy […]

─î├şta┼ą viac

Spojte sa so mnou

Te┼í├şm sa na Va┼íe spr├ívy, maily a telefon├íty. Predov┼íetk├Żm V├ís ale r├íd stretnem osobne.
Fotograf Roman Hruška
ahoj(at)romanhruska.sk
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram