Kde fotiť svadobné fotky počas obradu na matrike?

2. septembra 2023

Civilný obrad na matrike má svoje špecifiká aj z pohľadu svadobného fotografa. Na prvý pohľad ponúka oveľa menej možností a priestorov, v ktorých je možné zhotoviť pekné svadobné fotky, no v dnešnom článku vám ukážem, že aj pri svadbe na matrike sa dajú zhotoviť pekné zábery. Kde absolvovať svadobné fotenie? 

Kde sa fotiť na matrike?

Nedajte sa na prvý pohľad zmýliť, obradné siene na veľkom množstve slovenských matrík sú krásne zrekonštruované a dokonca majú aj výzdobu, za ktorú sa na svadobných fotkách nemusíte hanbiť. V priestoroch obradnej siene sa však fotí len samotný obrad. Ak chcete však na matrike alebo v jej okolí absolvovať svadobné fotenie alebo fotenie portrétov s gratulantmi, máte niekoľko možností.

Park v okolí matriky

Ak je v okolí matriky nejaký mestský park, môžete svadobné fotenie absolvovať v ňom. Výhodou je, že to stihnete aj krátko pred obradom bez zbytočných ďalších presunov alebo obliekania, líčenia a česania pre fotenie v iný ako svadobný deň. Ak by sa aj svadobné fotenie natiahlo, ľahko sa z neho stihnete dostať na obrad.

Street fotografia v centre mesta

Keďže matrika je väčšinou súčasť obecného alebo mestského úradu ktorý je takmer vždy v centre mesta alebo dediny, pre svadobné fotenie si môžete vybrať aj štýl street fotografie v priľahlých uličkách. Pre mňa osobne je street fotografia jedna z najatraktívnejších a jej spojenie so svadobným fotením vždy vyzerá skvele a originálne. Väčšina novomanželov túži po svadobných fotkách z prírody, no rád ´vas presvedčím, že aj fotky z mestského prostredia vyzerajú geniálne.

Interiér matriky v prípade škaredého počasia

V interiéri matriky môžete absolvovať fotenie počas gratulácií, ale aj fotenie portrétov s gratulantmi. Stačí, ak si svadobný fotograf v dostatočnom predstihu pripraví improvizovanú fotostenu s dobrým svetlom na mieste, ktoré vám určia na matrike. Je však dôležité, aby ste o tom oboznámili fotografa v dostatočnom predstihu, nech si na obrad donesie potrebnú techniku a vybavenie.

Spojte sa so mnou

Teším sa na Vaše správy, maily a telefonáty. Predovšetkým Vás ale rád stretnem osobne.
Fotograf Roman Hruška
ahoj(at)romanhruska.sk
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram