Svadobný fotograf na Orave: Kam ísť fotiť?

2. apríla 2023

Orava je jeden z najmalebnejších slovenských regiónov, čo dobre vedia aj svadobní fotografi. Keď mám možnosť fotiť svadbu alebo aspoň absolvovať predsvadobné fotenie v tomto regióne, len ťažko dokážem povedať nie. Pripravil som pre vás niekoľko tipov na krásne miesta, kam sa môžete ísť fotiť, a to nielen na svadbu. 

Svadobný fotograf Orava

Svadobné fotenie, rande fotenie, ale aj fotenie portrétov sa dá na Orave absolvovať doslova všade. Orava je prešpikovaná krásnymi lesmi a vôbec nemusíte cestovať na preplnenú Kubínsku Hoľu alebo do Oravíc. Majestátne hory, smrekové lesy a dychberúce výhľady nájdete naozaj v každom kúte tohto regiónu.

Oravský hrad

Poďme na konkrétne tipy. Prvým je jednoznačne Oravský hrad, ktorý patrí k tým najčastejšie fotografovaným na Slovensku. Buď sa môžete fotiť priamo v priestoroch tohto hradu, pod ním, alebo pri rieke Orava tak, že sa tento hrad bude na fotkách týčiť v pozadí. V blízkom okolí nájdete množstvo ďalších krásnych prírodných scenérií na fotenie, ktoré sú vždy len pár krokov po vystúpení z auta.

Múzeum oravskej dediny

Chcete mať svadobné fotky z krásneho skanzenu? Buď môžete navštíviť Vlkolínec alebo Múzeum oravskej dediny. Tradičné slovenské chalúpky ako vystrihnuté z večerníčka sa budú na vašich svadobných fotkách nádherne vynímať. Ľudia kvôli nim cestujú veľké vzdialenosti, takže ak ste z priamo z regiónu, máte veľkú výhodu.

Oravská priehrada

Oravská priehrada patrí medzi tri najväčšie vodné nádrže na Slovensku a jej okolie poskytuje množstvo nádherných výhľadov, ktoré vám poslúžia ako pozadie pri svadobnom fotení. V jej okolí sa nachádza aj niekoľko zariadení, v ktorých je možné dohodnúť si svadobnú hostinu. 

Socha Krista v Kline

Ak je pre vás dôležitý cirkevný obrad, môžete celý svoj duchovný zážitok zo svadby ešte vylepšiť – svadobnými fotografiami pri Soche Krista v Kline, ktorá nápadne pripomína tú z Rio de Janeiro v Brazílii. V okolí opäť nájdete množstvo nádherných miest, ktoré vám rozšíria možnosti získať viac romantických záberov.

Spojte sa so mnou

Teším sa na Vaše správy, maily a telefonáty. Predovšetkým Vás ale rád stretnem osobne.
Fotograf Roman Hruška
ahoj(at)romanhruska.sk
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram