Toto sú najlepšie mobily na fotenie pre rok 2023

12. marca 2023

Hľadáte kvalitný fotomobil napríklad na fotenie produktov pre vašu malú živnosť, fotenie promo materiálov na sociálne siete, propagáciu vašej osoby na Instagrame či len obyčajné zachytenie záberov z dovolenky? Vybral som pre vás 3 najlepšie fotomobily, ktoré sú v súčasnosti na trhu podľa recenzií rôznych fotografov.

Mobil na fotenie

Kvalitný mobil na fotenie zväčša presahuje cenovú hranicu 1 000 € aj o niekoľko stoviek. Nezabudnite však na jednu vec – mobil na fotenie je stále len mobil. Do maličkého plochého tela (často dosahujúceho šírku len okolo 7 milimetrov) ťažko vložíte naozaj kvalitný objektív, ktorý má bežne aj rozmer dvojlitrovej fľaše. Napriek tomu sú na trhu produkty, ktoré zhotovujú špičkové zábery. S dobrým mobilom by vám pri low-costovom riešení dokázal šikovný kamarát nafotiť aj maličkú svadbu s rodinou.

Vlajkové lode na trhu

Ak túžite naozaj po highend-ovom zariadení, vždy sa obzerajte po vlajkovej lodi konkrétnej značky. Každý výrobca telefónov má vo svojom portfóliu mobil, ktorý zhotovuje perfektné zábery (pri priaznivých podmienkach). Dobrý fotomobil sa dá pritom kúpiť už za cenu okolo 400 eur a na zachytenie fotiek z dovolenky či proma vašej firmy na Instagram to bohato stačí.

Apple iPhone 14

Či už patríte medzi priaznivcov firmy Apple a jej operačných systémov alebo nie, najnovší iPhone sa vždy stáva aj najlepším fotomobilom na trhu. Fotenie s iPhonom je navyše naozaj jednoduché a dovolím si povedať, že odfotiť s ním rozmazanú fotku je doslova problém. Aj napriek pokročilej automatike, ktorá všetko vyrieši za vás, ponúka tento mobil množstvo nastavení pre fotenie, ale aj pre točenie videa. Či už si vezmete iPhone 14, 14 Pro alebo 14 pro MAX, určite nešliapnete vedľa.

Samsung Galaxy S22

Hlavným konkurentom iPhonu je jednoznačne najpredávanejšia značka smartfónov s Androidom. Opäť máte na výber obyčajnú S22-ku, S22+ alebo S22 Ultra. Ide o mobilné telefóny, s ktorými produkujú obsah aj mnohí Youtuberi. S22 Ultra dokáže nahrávať video dokonca až v 8K – o tom mohli aj profesionálni kameramani v TV pred 10 rokmi akurát tak snívať.

Sony Xperia 1 IV

Pomaly zabudnutá značka, ktorá však kedysi kraľovala trhu s mobilnými telefónmi má tiež ešte čo ponúknuť. Konkrétne ide o fotomobil Sony Xperia 1 IV, ktorý je vybavený troma 12-megapixelovými objektívmi. Zdá sa vám to málo? Veď predsa niektoré čínske mobily majú až 4 objektívy a ten najväčší z nich má 128 megapixelov. Nezabudnite však, že od megapixelov závisí len veľkosť fotografie a teda jej rozlíšenie, a už dvojmegapixelový záber dokáže byť dokonale ostrý napríklad pri tlači na formát A4. Sony Xperia 1 IV je dokonale vyladený fotomobil, ktorý vás svojimi zábermi uchváti.

Spojte sa so mnou

Teším sa na Vaše správy, maily a telefonáty. Predovšetkým Vás ale rád stretnem osobne.
Fotograf Roman Hruška
ahoj(at)romanhruska.sk
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram