Akú techniku potrebujete pre fotenie svadby?

3. marca 2023

Aj pri fotení svadby sa nezaobídete bez pomocnej techniky – teda minimálne v prípade, ak chcete, aby boli vaše fotky pekné, aby vás mladomanželia odporučili aj ďalším párom a aby sa vám počas svadby dobre a komfortne pracovalo. Čo všetko by mal mať fotograf so sebou počas fotenia svadby?

Technika na fotenie svadby

Základným kameňom každého fotografa pri fotení svadby je, samozrejme, fotoaparát. Okrem toho však dokáže fotograf  zužitkovať aj množstvo ďalších vecí, ktoré zvýšia jeho komfort pri práci a ponúknu zákazníkom – v tomto prípade svadobčanom – oveľa lepší výsledný produkt. 

Dva fotoaparáty

Dva fotoaparáty (dve telá) a ku každému aspoň dva objektívy. Prvou výhodou takejto zostavy je, že každý fotoaparát môžete mať inak nastavený a vybavený iným objektívom a stačí ich len prehadzovať medzi sebou (napríklad ak fotíte svadbu, kde prebieha zábava aj vo vnútri v stane alebo v sále, no aj vonku v nejakej chillout zóne, a v každom priestore je iné svetlo). Druhou výhodou je, že ak vám náhodou jeden foťák počas akcie kľakne, stále máte zálohu.

Nosný systém na fotoaparáty

Kvalitný nosný systém zabezpečí, že sa nemusíte báť rozbitia fotoaparátu a že v prípade potreby môžete mať stále voľné obe ruky aj bez toho, aby ste museli fotoaparáty niekde odložiť. Investujte do kvalitných, ideálne kožených popruhov s pevnou karabínou. Niektorí fotografi dokonca využívajú aj nosný vojenský modulárny systém. Pamätajte si, že čím sú popruhy hrubšie, tým sa bude zdať fotoaparát ľahší a tým menej vás budú rezať do ramena.

Svetlá, stojany, fotostena

Ak chcete okrem svadobných momentiek fotiť aj portréty svadobčanov, nezaobídete sa bez fotosteny, stojanov na svetlá a samotných svetiel. Ako fotostena vám môže pokojne poslúžiť obyčajné biele plátno na jedinom stojane špeciálne určené pre fotografov. Celý tento setup teda pohodlne odveziete každým osobným autom.

Rekvizity

Ak chcete klientom ponúknuť nadštandard, mali by ste so sebou voziť aj nejakú tú rekvizitu. Pokojne stačí zopár masiek alebo „obláčikov“ s vtipným textom na špajdlách, ktoré si môžu svadobčania vziať do rúk a odfotiť sa s nimi či už pri fotostene, alebo priamo na tanečnom parkete.

Spojte sa so mnou

Teším sa na Vaše správy, maily a telefonáty. Predovšetkým Vás ale rád stretnem osobne.
Fotograf Roman Hruška
ahoj(at)romanhruska.sk
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram