Čo všetko by mal obsahovať dobrý kurz fotenia?

24. februára 2023

Rozhodli ste sa, že sa prihlásite na kurz fotenia a neviete, čo od neho čakať? Nevyhoďte vaše peniaze zbytočne za niečo, čo nepotrebujete. Netvrdím, že je snáď nejaký kurz zlý, ale nemusí  vyhovovať vám a buď vám poskytne informácie, ktoré už viete, alebo má dokonca formu, ktorá vám nič nedá. Ako si teda vybrať kurz fotenia vhodný pre vás?

Kurz fotenia – základy

Ak si vyberiete napríklad kurz základov fotenia, inštruktor by mal predpokladať, že buď sa foteniu venujete len veľmi krátko alebo o ňom ešte len uvažujete a chcete sa dozvedieť, čo to všetko obnáša. Môžete sa tam dozvedieť aj o výbere fotoaparátu a jeho základnom nastavení, ale aj o úprave a retušovaní fotografií.

Rozsah hodín na kurze fotenia

10-hodinový kurz fotenia má pochopiteľne úplne inú informačnú hodnotu, ako 300-hodinový kurz zakončený certifikátom. Neznamená to však, že ten 10-hodinový kurz je zlý. Ak si napríklad nájdete 10-hodinový kurz fotenia produktov do e-shopu na bielom pozadí, alebo 10-hodinový kurz fotenia jedla do menu reštaurácie, určite získate všetky potrebné informácie. 

Online kurz fotenia

Online kurzy fotenia majú dve hlavné výhody. Tou prvou býva cena, ktorá je spravidla oveľa nižšia – inštruktor totiž pripraví materiály na kurz len raz a predá ich pokojne aj tisíckam zákazníkov, čo mu dovoľuje znížiť cenu. Druhou výhodou je, že sa mu môžete venovať kedykoľvek – pokojne aj večer, keď už deti spia a vy máte čas na seba. Online kurzy však predpokladajú, že po naštudovaní nejakého okruhu si pôjdete získané informácie overiť priamo do terénu a všetko si vyskúšate aj v praxi.

Individuálny kurz fotenia v teréne

Ide o najdrahšiu, ale aj v podstate najkvalitnejšiu alternatívu nejakého kurzu. Inštruktor si vezme napríklad len troch žiakov, s ktorými strávi celý deň v prírode, kde sa spolu priamo na mieste učia fotiť vtáky. Existujú dokonca aj kurzy fotografovania svadieb, kde vás fotograf zoberie na svadbu ako pomocného fotografa a všetko vám vysvetlí na ostro na skutočnom podujatí.

Fotografický workshop

Fotografické workshopy bývajú zväčša úzko profilované a zamerané na jednu konkrétnu vec, ktorá sa dokonca nemusí tykať priamo zhotovovania fotografií, ale napríklad výroby nejakých rekvizít, opravy techniky či dokonca len nastavenia svetla. Rovnako to môže byť workshop na fotenie so zrkadlovkou alebo naopak mobilom, na fotenie zvery, ale dokonca aj na úpravu fotografii.

Spojte sa so mnou

Teším sa na Vaše správy, maily a telefonáty. Predovšetkým Vás ale rád stretnem osobne.
Fotograf Roman Hruška
ahoj(at)romanhruska.sk
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram