Doplnky na svadbu, ktoré by vám nemali chýbať

9. septembra 2022

Žiadna vysnívaná svadba by sa nezaobišla bez obrovského množstva rôznych doplnkov, ktoré pomáhajú dotvoriť dokonalú svadobnú atmosféru. Určite súhlasíte s tvrdením, že práve detaily sú zodpovedné za celkový dojem. Zaoberať sa jednotlivými aspektmi svadobnej výzdoby by trvalo naozaj dlho a zaplnili by sme tým niekoľko desiatok článkov. Túto tému necháme na odborníkov na výzdobu, no pozrieme sa na to, aké doplnky by vám nemali chýbať na svadobnom fotení.

Na každom fotení sú doplnky

Keď sa budete pozerať na vaše svadobné fotky s odstupom času, ako prvé si všimnete originálne detaily a doplnky. Každý dobrý svadobný fotograf vám ochotne odporučí skvele vyzerajúce doplnky, vďaka ktorým budú vaše fotografie vyzerať skvele. Schválne som nepoužil slovo „originálne“, pretože spomínané doplnky používa naozaj množstvo ľudí. Svadobné fotografie si však nemáte s nikým porovnávať, ale tešiť sa z nich aj po rokoch manželstva.

Doplnky na svadbu pre ženícha

Štramák v obleku je v mnohých prípadoch naozaj „dostačujúci“ aj bez akýchkoľvek doplnkov, Avšak, vkusný drevený motýlik, originálne traky, okuliare či klobúk dokáže aj z na prvý pohľad fádneho muža spraviť ozajstného gentlemana. Medzi obľúbené mužské doplnky patria aj manžetové gombíky. Opasok z pravej kože s masívnou, no elegantnou prackou, zase pôsobí na ženíchovi naozaj mužne. V súčasnosti sa rozbieha aj trend rôznych veselých neformálnych ponožiek.

Doplnky na svadbu pre nevestu

Pre ženu existuje obrovské množstvo tradičných doplnkov – šperky, podväzok, závoj a iné drobnosti sú už akousi samozrejmou súčasťou nevestinho outfitu. Medzi netradičné ženské doplnky patrí napríklad klobúk, no na tematické či dobové fotenie môže skvele poslúžiť aj nejaký plášť. Medzi nevestami sú v posledných rokoch obľúbené rôzne folklórne prvky, ako napríklad vyšívané vzory či krojový límec na šatách.

„Náročnejšie“ svadobné doplnky 

Býva dobrým zvykom, že napríklad motorkárske páriky majú svadobné fotky s motorkou. Niektoré páry si požičajú zase veterána alebo limuzínu, respektíve si prenajmú nejaký naozaj špecifický priestor, ktorý napríklad súvisí s ich povolaním. Ak nemáte strach z veľkých zvierat, finančne nenáročný je napríklad prenájom koňa. Vo svojom okolí nájdete veľké množstvo priestorov na svadobné fotenie – ovocné sady, relaxačné záhrady, ranče či koliby, ktoré sú plné originálnych doplnkov.

Svadobné rekvizity a doplnky pre hostí

Vaši hostia by mali byť vybavení minimálne pierkami. V poslednej dobe mladomanželia obľubujú napríklad vyzbrojiť všetkých mužov na svadbe rovnakou kravatou (okrem ženícha). Na fotenie počas hostiny a zábavy sa skvele hodia ceduľky s rôznymi vtipnými nápismi, ale aj jednoduché masky a doplnky, ako sú klobúky, okuliare či šatky, ktoré si môžu veselé partie nakombinovať podľa vlastnej ľubovôle a vytvoriť tak bláznivé momentky.

 

PONUKA SLUŹIEB

Spojte sa so mnou

Teším sa na Vaše správy, maily a telefonáty. Predovšetkým Vás ale rád stretnem osobne.
Fotograf Roman Hruška
ahoj(at)romanhruska.sk
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram