Domov ┬╗ Slu┼żby ┬╗ Fotograf Nitra

Fotograf Nitra ÔÇô n├ídhern├ę fotografie nielen spod Zobora

Ak h─żad├íte fotografa v Nitre a okol├ş, ste tu spr├ívne. Som Roman a p├┤sob├şm ako profesion├ílny svadobn├Ż fotograf v Nitre a okol├ş, ale aj ako rodinn├Ż a detsk├Ż fotograf v Nitrianskom kraji. Nitra je n├ídhern├Ż regi├│n, ktor├Ż ve─żmi r├íd nav┼ítevujem a e┼íte viac rad┼íej v ┼łom fotografujem.

Profesionálne fotenie Nitra

Ak m├íte z├íujem o profesion├ílne fotenie v Nitre a okol├ş, m├┤┼żete si vybra┼ą fotenie v niektorom z ateli├ęrov v Nitre alebo fotenie v exteri├ęri. R├íd fotografujem aj v interi├ęri aj v exteri├ęri. Ateli├ęrov├ę profesion├ílne fotenie v┼íak na m┼ła p├┤sob├ş pomerne umelo. Preto vyh─żad├ívam re├ílne prostredie, ktor├ę dotvor├ş celkov├║ atmosf├ęru a pr├şbeh fotografi├ş. Pre fotenie det├ş v Nitre je k dispoz├şcii mnoho detsk├Żch ihr├şsk a ─Ćal┼í├şch priestorov, kde sa daj├║ deti zachyti┼ą pri hre alebo re├ílnej ─Źinnosti. Fotenie det├ş v ateli├ęri mi pripom├şna moje fotografie zo z├íkladnej ┼íkoly, ktor├ę vyzeraj├║ smie┼íne. Preto v ateli├ęri nefotografujem.
Svadobn├Ż fotograf

Svadobn├Ż fotograf a fotografovanie na svadbu v Nitre

Prioritne som svadobn├Ż fotograf. Ako profesion├ílny fotograf na svadbu p├┤sob├şm po celom Slovensku. Dokonca aj v ─îR. Aj napriek tomu, ┼że poch├ídzam z Pezinka, v Nitre a okol├ş sa mi ve─żmi p├í─Źi a paradoxne m├ím v okol├ş Nitry viacej klientov, ako v mojom okol├ş. Te┼í├şm sa na ka┼żd├║ svadbu v Nitrianskom kraji. Nitra m├í ve─ża pekn├Żch svadobn├Żch priestorov a ├║┼żasn├Żch ─żud├ş, ktor├ş sa radi zab├ívaj├║. Na svadb├ích vl├ídne takmer v┼żdy vesel├í rodinn├í atmosf├ęra. 

Fotenie det├ş

Ak si predstavujete fotenie det├ş ┼ít├Żlom ÔÇô tu sa pozrite do fotoapar├ítu, ujo fotograf fot├ş, deti usmejte sa - tak to naozaj nie! Tak deti nefot├şm. Aj viano─Źn├ę fotenie det├ş nemus├ş vyzera┼ą ako zo zl├ęho americk├ęho filmu. Iste sa m├┤┼że niekomu p├í─Źi┼ą viano─Źn├ę fotenie det├ş v ateli├ęri. Mne osobne sa naozaj nep├í─Źi. Predstava fotografie ako zo z├íkladnej ┼íkoly, kde sa deti umelo vy┼íkieraj├║ alebo usmievaj├║ nie je m├┤j ┼ít├Żl. Samozrejme, nemus├ş to tak by┼ą v┼żdy. Ak ale chcete skuto─Źn├ę detsk├ę em├│cie a origin├ílne fotografie, zoberme deti von ÔÇô nech sa hraj├║. Pocit Vianoc nie je len vo viano─Źnom strom─Źeku a dekor├íci├ích v ateli├ęri.
Svadobn├Ż fotograf
Svadobn├Ż fotograf Roman Hru┼íka

Rodinn├ę fotenie v Nitre

Fotografujem ─żud├ş. Ako som u┼ż p├şsal, som prioritne fotograf na svadbu. No rodinn├ę fotenie ─Źi fotenie det├ş je s t├Żm viac menej spojen├ę. Oba ┼ż├ínre s├║ aj o foten├ş det├ş a rodiny. Na svadbe s├║ to svadobn├ş hostia, rodiny a tie┼ż deti, len v inom prostred├ş. Rodinn├ę fotenie v Nitre m├┤┼żeme realizova┼ą rovnako v interi├ęri aj exteri├ęri. Ako svadobn├Ż fotograf p├┤sob├şm predov┼íetk├Żm cez v├şkend. Cez t├Ż┼żde┼ł alebo nedele na ve─Źer som viac rodinn├Ż fotograf a fotograf det├ş

Lifestyle fotografia nielen v Nitre

Lifestyle fotografia je s├║─Źas┼ąou r├┤znych ┼ż├ínrov fotografie. Je teda s├║─Źas┼ąou aj svadobnej fotografie. V mojom c├şten├ş by som Lifestyle svadobn├║ fotografiu definoval ako ve─żmi uvo─żnene plyn├║ci proces, ktor├Ż umo┼ż┼łuje vytvori┼ą jedine─Źn├Ż svadobn├Ż pr├şbeh. Zjednodu┼íene povedan├ę, znamen├í to fotografovanie svadby, ktor├ę je z├íbavn├ę. Vy si budete u┼ż├şva┼ą a ja budem foti┼ą. Znamen├í to, ┼że sa s├║stred├şm na r├┤zne re├ílne momenty, ktor├ę sa udej├║ a zaznamen├ím ich na cel├Ż ┼żivot. Pri mojom ┼ít├Żle svadobn├ęho fotografovania sa budeme zab├íva┼ą. Budeme fotografova┼ą v pohybe. A okrem povinnej jazdy, ako je spolo─Źn├í fotografia svadobn├Żch host├ş, takmer v├┤bec nebudeme p├│zova┼ą. Svadobn├ę fotografovanie bez p├│zovania v┼íak nie je n├íhoda. Pr├íve naopak. Je to premyslen├í strat├ęgia m┼ła ako svadobn├ęho fotografa, ktor├í umo┼ż┼łuje zabudn├║┼ą na fotoapar├ít. Zabudn├║┼ą, ako budete na svadobn├Żch fotografi├ích vyzera┼ą. Aj v r├ímci tohto dokument├írneho ┼ít├Żlu treba pr├şbehu pom├íha┼ą. Treba rie┼íi┼ą kompoz├şciu, svetlo, v├Żber lokality a ─Ćal┼íie parametre aby fotografie vyzerali skvele. Nie je to n├íhoda! Je to umenie, len trochu inak, ako u v├Ą─Ź┼íiny fotografov.

Rande fotenieRande fotenie
Svadobn├ę pr├şpravy nevesta

─îo nefotografujem

Tehotensk├ę fotenie ani fotenie na oznamko v mojich slu┼żb├ích nen├íjdete. Av┼íak, ve─żmi r├íd nafot├şm tehotn├ęmu p├íru napr├şklad p├írov├ę ─Źi rande fotenie v exteri├ęri. Fotenie na oznamko je dnes u┼ż p├ísov├í z├íle┼żitos┼ą v obchodn├Żch domoch. Re├ílne u┼ż toto takmer ┼żiaden fotograf nerob├ş. Tehotensk├ę fotenie mi je bl├şzke, no nefotografujem v ateli├ęri. Ak h─żad├íte kameramana, kameramana nerob├şm. Som v├Żhradne fotograf.

Ob─ż├║ben├Ż svadobn├Ż priestor v okol├ş Nitry

P├ílenica Jel┼íovce k├║sok od Nitry. Par├ídny priestor z dobr├Żm parkovan├şm, v├Żbornou atmosf├ęrou a v├Żborn├Żm jedlom a slu┼żbami. Vo vonkaj┼íom priestore je z├íhradka a jazierko s rybami. Jedn├í sa o ├║tuln├ę miesto s rodinnou atmosf├ęrou. V r├ímci z├íhrady je mo┼żn├ę urobi┼ą civiln├Ż obrad a nesmiete si necha┼ą ujs┼ą ochutn├ívku v├şna v pivni─Źke. Samozrejme, ob─ż├║ben├Żch miest je viacero. Svadobn├Żm priestorom sa budem ale venova┼ą v ┼ípeci├ílnych ─Źl├ínkoch na blogu.

 Miesta na fotenie v Nitre a okol├ş priestor v okol├ş Nitry

Rodinn├ę fotenie, ─Źi fotenie det├ş je mo┼żn├ę urobi┼ą naozaj kdeko─żvek, preto sa budem s├║stre─Ćova┼ą na miesta na svadobn├ę fotenie v Nitre a okol├ş.

Nitriansky hrad a hradn├Ż kopec

Na Nitrianskom hrade si ka┼żd├Ż n├íjde to svoje. N├ídvoria, hradby, historick├ę scen├ęrie, ale aj romantick├ę z├íkutia ─Źi pr├şrodn├ę z├íti┼íia. Z Nitrianskeho hradu v┼żdy vyjd├║ kr├ísne p├írov├ę alebo svadobn├ę fotografie

Kalvária v Nitre

Kalv├íria v Nitre je podobne ako Kostol sv. Michala Archanjela vyv├Ż┼íen├ę miesto s n├ídhern├Żm v├Żh─żadom. Piknik pri z├ípade Slnka alebo spolo─Źn├ę ÔÇ×vzlietnutieÔÇť z okraja skaly ÔÇô va┼íe predstavy, ale aj prirodzen├ę momentky ve─żmi r├íd zachyt├şm na fotk├ích.

Ka┼ítie─ż Mojm├şrovce

V tomto ka┼ítieli s priestorom aj pre ve─żk├ę svadby sa daj├║ vyhotovi┼ą naozaj kr├ísne fotografie. Cel├ę okolie ka┼ítie─ża je romantick├ę a m├┤┼żeme v ┼łom ÔÇ×sf├║knu┼ąÔÇť aj predsvadobn├ę fotenie.

Park v Beladiciach

Park v Beladiciach m├í svoje ─Źaro v ka┼żdom jednom ro─Źnom obdob├ş. Pod─ża m┼ła v┼íak najkraj┼íie vyzer├í na jese┼ł, ke─Ć sa stromy sfarbia do r├┤znych odtie┼łov a vy sa m├┤┼żete pod nimi aj spolu s de┼ąmi bl├ízni┼ą v z├ívejoch z l├şstia.

Kostol sv. Michala Archanjela v Dra┼żovciach

Tento kostol├şk sa nach├ídza na vrchole skalnat├ęho kopca, ktor├Ż poskytuje n├ídhern├ę scen├ęrie, v├Żh─żad do ┼íirok├ęho okolia a najm├Ą mno┼żstvo skvel├Żch pr├şle┼żitost├ş na romantick├ę fotografie. U┼ż len samotn├Ż kostol├şk vyzer├í ako z rozpr├ívky, vy pri ┼łom budete ako ─Źere┼íni─Źka na torte.

Z├ímok Mal├ę Vozokany

Tento tajomn├Ż z├ímok je ─Źasto priestorom, v ktorom sa nat├í─Źaj├║ filmy ─Źi reklamy. Ur─Źite na prv├Ż poh─żad o─Źar├ş aj v├ís ÔÇô n├ísledne v├ís rovnako o─Źaria aj fotky, ktor├ę v jeho okol├ş spolo─Źne vytvor├şme.

 Relax Park Agrokomplex

V Relax Parku je pr├şjemn├ę prostredie v okol├ş mal├ęho jazera, ktor├ę spln├ş o─Źak├ívania ka┼żd├ęho p├íru, ktor├Ż chce ma┼ą fotografie s vodnou plochou. Skvele sa hod├ş aj na fotenie det├ş, ktor├ę sa tam m├┤┼żu vybl├ízni┼ą na r├┤znych ┼íportovisk├ích.

Botanická záhrada pri SPU

Botanick├í z├íhrada Slovenskej po─żnohospod├írskej univerzity je skvel├Żm miestom na rodinn├ę ─Źi p├írov├ę prech├ídzky. Tento naozaj ve─żk├Ż ÔÇ×parkÔÇť si m├┤┼żete spolo─Źne u┼ż├şva┼ą pln├Żmi d├║┼íkami. Ja v├ís zatia─ż nen├║tene a prirodzene odfotografujem.
Kontaktova┼ą

Spoznajme sa

                           Nap├ş┼íte alebo zavolajte Va┼íu predstavu o  foten├ş. Te┼í├şm sa na spolo─Źn├║ k├ívu, pri ktorej V├ís r├íd spozn├ím.Kontaktujte ma

Blog

27. novembra 2022

Druhy portr├ętov ÔÇô tieto z├íkazn├şci vyh─żad├ívaj├║ naj─Źastej┼íie

Fotenie portr├ętov tvor├ş d├┤le┼żit├║ s├║─Źas┼ą m├┤jho portf├│lia. ─îasto sa stret├ívam s t├Żm, ┼że ─żudia pri kontaktovan├ş nevedia, ─Źo maj├║ od tak├ęhoto fotenia ─Źaka┼ą. V nasleduj├║com ─Źl├ínku sa v├ím pok├║sim pribl├ş┼żi┼ą 5 z├íkladn├Żch typov fotenia portr├ętov, s ktor├Żmi sa stret├ívam pri konzult├ícii po┼żiadaviek klientov. Schv├ílne som vynechal svadobn├ę portr├ęty, ktor├ę tvoria samostatn├║ kapitolu.┬á Rodinn├ę portr├ęty Rodinn├ę […]

─î├şta┼ą viac
22. novembra 2022

P├│zy na fotenie ÔÇô ktor├ę s├║ OK a ktor├Żm sa vyhn├║┼ą?

Z mojich star┼í├şch ─Źl├ínkov ur─Źite viete, ┼że p├│zy na fotk├ích nem├ím r├íd. Napriek tomu sa pri ve─żkom mno┼żstve z├íkazn├şkov stret├ívam s t├Żm, ┼że nejak├║ fotku by chceli ma┼ą aj s p├│zou. Naj─Źastej┼íie je probl├ęm naladi┼ą na p├│zovanie deti, ktor├ę udr┼żia pozornos┼ą najviac p├ír sek├║nd, a ÔÇ×ochotn├ŻchÔÇť oteckov, ktor├ş by u┼ż fotenie mali najrad┼íej za sebou […]

─î├şta┼ą viac
17. novembra 2022

Ak├ę oble─Źenie si vybra┼ą na fotenie?

Pri pl├ínovan├ş fotenia sa v┼íetci zam├Ż┼í─żaj├║ nad t├Żm, ako si vybra┼ą fotografa, ako vybra┼ą ide├ílne miesto, rekvizity, po─Źasie, objekt├şv, ÔÇŽ v tento ve─żk├Ż de┼ł je v┼íetko prichystan├ę a pokia─ż nejde vyslovene o svadobn├ę fotenie, ─żudia si zabudn├║ vybra┼ą spr├ívne oble─Źenie. Nehovor├şm, ┼że sa ─żudia obliekaj├║ zle, nemoderne, nevhodne alebo vulg├írne, no v├Żber oble─Źenia pre potreby […]

─î├şta┼ą viac

Spojte sa so mnou

Te┼í├şm sa na Va┼íe spr├ívy, maily a telefon├íty. Predov┼íetk├Żm V├ís ale r├íd stretnem osobne.
Fotograf Roman Hruška
ahoj(at)romanhruska.sk
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram