Domov ┬╗ Slu┼żby ┬╗ Fotograf Pezinok

Fotograf Pezinok ÔÇô va┼íe spomienky zachyten├ę na fotografii

Ahoj, vol├ím sa Roman. Som fotograf, ktor├Ż p├┤sob├ş predov┼íetk├Żm v Pezinku a okol├ş, nako─żko z okolia Pezinka poch├ídzam. Regi├│n dobre pozn├ím. ─îomu sa ako pezinsk├Ż fotograf venujem?

Profesionálne fotenie Pezinok

Fotografick├Żch ┼ż├ínrov a mo┼żnost├ş profesion├ílneho fotenia je v Pezinku a okol├ş mnoho. Fotografujem hlavne v exteri├ęri, ale ve─żmi r├íd aj v interi├ęri. Nefotografujem v┼íak v ateli├ęri. Nako─żko som predov┼íetk├Żm svadobn├Ż, rodinn├Ż a lifestyle fotograf, v pr├şpade interi├ęru r├íd fotografujem v re├ílnom prostred├ş, nie v ateli├ęri.
Ponuka svadobn├ęho fotenia
Rande fotenie

 Ako fotografujem?

Sna┼ż├şm sa, aby fotografovanie bolo z├í┼żitok. Ve─żmi m├ílo, alebo takmer v├┤bec nep├│zujem a zachyt├ívam re├ílne em├│cie a momentky. Fotografovanie so mnou je z├íbava. Tak, ako fotografujem deti, tak fotografujem aj dospel├Żch. Pri re├ílnej hre, pri re├ílnej ─Źinnosti, ke─Ć rob├şte to, ─Źo m├íte radi. Po─Źas cel├ęho fotografovania cielene smerujem k tomu, aby ste si nerobili starosti o tom, ako budete vyzera┼ą na fotografi├ích. Budete vyzera┼ą skvele! Lifestyle ako ┼ż├íner sa premieta do viacer├Żch ┼ż├ínrov fotografie. V├Żnimka nie je ani svadobn├í fotografia. Je to ┼żivotn├Ż ┼ít├Żl, znamen├í prirodzenos┼ą, v prirodzenom prostred├ş. Ak vytiahnete n├ídhern├Ż ko┼żen├Ż gau─Ź na tr├ívu, urob├şte dokonal├║ fotografiu dokonalej modelky po technickej aj svetelnej str├ínke s dokonalou ├║pravou ÔÇô p├Żtam sa, kde je em├│cia fotografie? ─îo chcel ÔÇ×b├ísnikÔÇť fotografiou poveda┼ą? P├│zovaniu ako tak├ęmu sa v├┤bec nebr├ínim. Pr├íve naopak. No nie ka┼żd├Ż je roden├Ż model, ─Źi modelka. Ak ste pred fotoapar├ítom ako doma, pre─Źo nie. Ve─żmi r├íd fotografie nap├│zujem.

Rodinn├ę fotenie

 Rodinn├ę fotenie v┼żdy prebieha v uvo─żnenej a pohodovej atmosf├ęre ÔÇô rodinn├ę chv├şle s├║ predsa tie najpr├şjemnej┼íie. Tr├ívime ich spolu s ─żu─Ćmi, s ktor├Żmi sa c├ştime milovan├ş, a pr├íve t├║to em├│ciu zachyt├şm aj na va┼íich fotografi├ích. Vy si budete u┼ż├şva┼ą spolo─Źne str├íven├Ż ─Źas napr├şklad vonku a ja v├ís budem nen├ípadne foti┼ą. M├┤┼żete sa hra┼ą, m├┤┼żete sa bl├ízni┼ą, m├┤┼żete ┼íportova┼ą, budete si jednoducho u┼ż├şva┼ą. Zabudnite na p├│zovanie, zabudnite ako vyzer├íte pred fotoapar├ítom. Fotografujem momenty, fotografujem re├ílne situ├ície. Fotografujem re├ílny ┼żivot.

Svadobn├Ż fotograf
Svadobn├Ż fotograf

 Fotenie det├ş

Fotografick├Żch ┼ż├ínrov a mo┼żnost├ş profesion├ílneho fotenia je v Pezinku a okol├ş mnoho. Fotografujem hlavne v exteri├ęri, ale ve─żmi r├íd aj v interi├ęri. Nefotografujem v┼íak v ateli├ęri. Nako─żko som predov┼íetk├Żm svadobn├Ż, rodinn├Ż a lifestyle fotograf, v pr├şpade interi├ęru r├íd fotografujem v re├ílnom prostred├ş, nie v ateli├ęri.

Ponuka fotografovania v Pezinku a okol├ş

 Fotografujem ─żud├ş. Prim├írne p├┤sob├şm ako svadobn├Ż fotograf, no ve─żmi r├íd fotografujem aj deti, ─Źi cel├ę rodiny. Pre p├íry pon├║kam rande fotenie ─Źi predsvadobn├ę fotenie, na ktor├ę budete radi spom├şna┼ą. V r├ímci mojej ponuky v┼íak nefotografujem mal├ę b├íb├Ątk├í, nako─żko ako detsk├Ż fotograf fotografujem v├Ą─Ź┼íie deti, ktor├ę u┼ż vedia lozi┼ą alebo chodi┼ą. Na tehotensk├ę fotenie v Pezinku v ateli├ęri isto n├íjdete lep┼íieho fotografa ─Źi fotografku. Ak by ste v┼íak mali z├íujem o p├írov├ę fotenie vonku, s detailom aj na bru┼íko ─Źi tehotenstvo, budem r├íd, ak ma oslov├şte.

Svadobn├Ż fotograf Roman Hru┼íka

Tipy a miesta na fotenie v Pezinku

Z├ímock├Ż park v Pezinku

 Z├ímock├Ż park v Pezinku je v├Żborn├Ż tip na fotenie svadobn├Żch portr├ętov, ale aj fotenie det├ş, rodinn├ę ─Źi predsvadobn├ę alebo p├írov├ę a rande fotenie. Park sa nach├ídza v bl├şzkosti z├ímku. V r├ímci are├ílu sa nach├ídza Jazierko, ka─Źky a v letnej sez├│ne aj p├ívy. Poskytuje mno┼żstvo z├íkut├ş, pocit fotenia v pr├şrode a v┼żdy sa d├í n├íjs┼ą miesto fotografovania tak, aby ostatn├ş n├ív┼ítevn├şci parku na fotografi├ích neboli vidie┼ą. Park je preto ob─ż├║ben├Żm miestom svadobn├Żch ─Źi rodinn├Żch fotografov.

Mesto a kamenn├ę uli─Źky

V├Ą─Ź┼íina fotografov, rodi─Źov a svadobn├Żch p├írov h─żadaj├║ na fotene sk├┤r pr├şrodu ako mesto. Av┼íak, aj mestsk├ę fotky maj├║ svoje ─Źaro. Fotografia je len v├Żrezom reality. Je to ur─Źit├Ż priestor, ktor├Ż je obmedzen├Ż. Na fotografie v meste sa netreba v┼żdy pozera┼ą ako na celok, ale treba sa pozera┼ą aj na detaily. Pezinok pon├║ka mno┼żstvo perfektn├Żch miest na profesion├ílne a n├ídhern├ę fotografie. Medzi tipy patria kamenn├ę uli─Źky, historick├ę dreven├ę dvere a podobne. Tie┼ż je mo┼żn├ę vyu┼żi┼ą ve─ża pekn├Żch vn├║torn├Żch priestorov.

Vinice

Pezinok a cel├ę okolie je pln├ę n├ídhern├Żch vin├şc. Predstavte si z├ípad slnka, vinice a vy s va┼íou polovi─Źkou. Je to ├║┼żasn├í predstava pre svadobn├Ż p├ír, ale aj pre rodinn├ę fotenie ─Źi fotenie det├ş. Va┼íe fotografie nemusia vyzera┼ą tuctovo. Fotografi├ş s listom ─Źi kvetinkou pri hlave je mno┼żstvo a v┼íetky vyzeraj├║ rovnako. Dr┼ża┼ą hrozno v ruke tie┼ż nemus├şte. ─îo tak urobi┼ą piknik vo vinohrade, otvori┼ą v├şno, zobra┼ą poh├íre a u┼ż├şva┼ą si z├ípad slnka. Alebo necha┼ą deti hra┼ą sa v takomto n├ídhernom prostred├ş pr├şpadne sa bl├ízni┼ą ako rodina. Origin├ílny v├Żsledok fotografie je ─Źasto v detailoch.

 Mestsk├ę hradby

Aj mestsk├ę hradby n├ím pon├║kaj├║ pekn├ę pozadie pre portr├ętne ─Źi svadobn├ę fotenie. Nevesta a ┼żen├şch na nich m├┤┼żu vyzera┼ą ako princezn├í a princ z rozpr├ívky na svojom hrade. Rovnako v┼íak nie je probl├ęm spoji┼ą napr├şklad p├írov├ę fotenie s urban a street fotografiou, ktor├í d├í va┼íim spomienkam ├║plne in├Ż ┼ímrnc.

Tipy na ─Ćal┼íie fotografovanie v Pezinku a okol├ş

Hrad ─îerven├Ż kame┼ł

Ve─żmi zn├íma a ob─ż├║ben├í lokalita, ktor├║ asi netreba ┼ípeci├ílne popisova┼ą. Vzdialenos┼ą od Pezinka je pribli┼żne 17 km. Dostupnos┼ą do 25 min├║t.

Zochova Chata Modra

Ve─żmi pekn├ę fotografie v pr├şrode a dobr├í dostupnos┼ą autom. Nemysl├şm v┼íak fotografovanie v hoteli Zochova chata, ale v okol├ş. Vzdialenos┼ą od Pezinka je necel├Żch 14 km a dostupnos┼ą z Pezinka do 20 min├║t.

Fotografovanie pri vode

Napr├şklad jazero vo Vini─Źnom alebo jazero pri starej tehelni v Pezinku. Jazero je asi 4km od Pezinka. Z├íle┼ż├ş, z ktorej ─Źasti cestujete. Dostupnos┼ą maxim├ílne do 10 min├║t.

Detsk├ę ihrisk├í

Ak chcete fotografova┼ą deti ─Źi rodinn├ę fotky, detsk├ę ihrisk├í m├┤┼żu by┼ą t├Żm prav├Żm miestom. Nesna┼żte sa n├íjs┼ą za ka┼żd├║ cenu nie─Źo origin├ílne. Dodajte fotografi├ím re├ílny pr├şbeh a re├ílnu em├│ciu.

Ka┼ítie─ż Budmerice a okolit├Ż park

Pekn├ę a romantick├ę miesto. Nejedn├í sa o miesto v Pezinku, ale nedalo sa nespomen├║┼ą. Vzdialenos┼ą od Pezinka je necel├Żch 18 km. Dostupnos┼ą pribli┼żne do 25 min├║t.

Lesy v okol├ş Pezinka

Pr├şroda ako z rozpr├ívky. V okol├ş Pezinka s├║ lesy a miesta, kde sa d├í zaparkova┼ą autom a pri pohybe v ter├ęne v├ím nebud├║ vadi┼ą ani svadobn├ę ┼íaty. ├ş Pezink

Ako uva┼żujem pri v├Żbere lokality

Miest a mo┼żnost├ş je naozaj mnoho. V├Żborn├ę fotografie sa daj├║ urobi┼ą v┼íade. K─żudne aj na poli ─Źi l├║ke. Pri v├Żbere lokality uva┼żujem ako vo filme. Sna┼ż├şm sa prisp├┤sobi┼ą. Fotografova┼ą tam, kde to m├íte radi. Sna┼ż├şm sa h─żada┼ą nie─Źo, ─Źo v├ís reprezentuje, a z├írove┼ł uva┼żujem nad pr├şbehom fotky. Dokonal├í fotografia nahodenej modelky v lese odfotenej pri kr├şku s kvetinkou pri hlave nebude nikdy autentick├í, a najm├Ą, to nebudete vy. Fotografie vytvor├şm tak, aby to boli va┼íe momenty, na ktor├ę bude budete spom├şna┼ą a v┼żdy v├ím vy─Źaria ├║smev na tv├íri.
Kontaktova┼ą

Spoznajme sa

Nap├ş┼íte alebo zavolajte Va┼íu predstavu o svadobnom foten├ş. Te┼í├şm sa na spolo─Źn├║ k├ívu, pri ktorej V├ís r├íd spozn├ím.Kontaktujte ma

Blog

17. mája 2023

Ako a kde odfoti┼ą Mlie─Źnu dr├íhu?

Na┼ía prekr├ísna galaxia u┼ż bola na fotografi├ích zachyten├í to─żkokr├ít, ┼że jej ─Ćal┼íie fotenie by sa mohlo niektor├Żm ─żu─Ćom zda┼ą zbyto─Źn├ę. Opak je v┼íak pravdou. Mlie─Źna cesta, ako sa spr├ívne na┼ía galaxia vol├í, sa d├í odfoti┼ą spolo─Źne s kr├ísnymi scen├ęriami na┼íej krajiny v nespo─Źetnom mno┼żstve z├íberov so v┼żdy novou a origin├ílnou kompoz├şciou. Spoji┼ą sa d├í aj […]

─î├şta┼ą viac
11. mája 2023

Návod na fotografovanie pod vodou

Fotografie vyhotoven├ę pod vodou s├║ unik├ítnym druhom diela, ktor├ę p├║ta pozornos┼ą u┼ż desiatky rokov. Jedna z najsl├ívnej┼í├şch fotografi├ş vyhotoven├Żch pod vodou je napr├şklad z├íber die┼ąa┼ąa pl├ívaj├║ceho v baz├ęne s bankovkou dol├íru, ktor├í sa objavila aj na albume skupiny Nirvana e┼íte v roku 1991. Ako m├┤┼żete aj vy za─Źa┼ą s foten├şm pod vodou?┬á Foti┼ą pod vodou […]

─î├şta┼ą viac
6. mája 2023

Fotenie zvierat v pr├şrode: Ako sa pripravi┼ą na fotografovanie zvierat v pr├şrode a ako z├şska┼ą ├║┼żasn├ę z├íbery?

Fotografovanie zvierat, a to najm├Ą t├Żch divok├Żch, je v ur─Źitom smere diametr├ílne odli┼ín├ę. Na rozdiel od fotenia ─żud├ş, det├ş, produktov, budov ─Źi in├Żch objektov nikdy nedok├í┼żete ovplyvni┼ą spr├ívanie zviera┼ąa, ale napr├şklad ani jeho ÔÇ×umiestnenieÔÇť v lese. Pokojne sa v├ím m├┤┼że sta┼ą, ┼że ani po nieko─żk├Żch d┼łoch nebudete ma┼ą ┼żiadny schopn├Ż z├íber, no pokojne v├ís m├┤┼że […]

─î├şta┼ą viac

Spojte sa so mnou

Te┼í├şm sa na Va┼íe spr├ívy, maily a telefon├íty. Predov┼íetk├Żm V├ís ale r├íd stretnem osobne.
Fotograf Roman Hruška
ahoj(at)romanhruska.sk
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram